Jeune Aéro-club

Verslag treffen Jeune Aéro-club

Orp-Jauche: Waar naast vliegen, zweten én regen herontdekt werden

het tweede treffen in Orp-Jauche was voor zowel BiGGS als de lokale club een waar succes. Hans polst in zijn speech altijd naar een volgende editie en voorzitter Baudouin wou meteen al minstens de jaren tot en met edite vijf vast leggen. We mogen er van uit gaan dat dit prille treffen ondanks het weer stilaan diepere wortels vindt.

Vrijdag was gemeen heet en een aantal piloten heeft (wijselijk) beslist om deze hel aan zich voorbij te laten gaan. Degenen die er toch waren hebben vroeg in de ochtend en later op de avond dapper een vluchtje gedaan en verder samen gezweet onder de tentjes. De generator ter plaatse had ook last van de warmte en de meeste airco's konden dan ook niet worden aangezet omdat dan niemand meer elektriciteit zou hebben. Maar iedereen heeft het overleefd, en in de vroege uurtjes werd er rond de caravan van Hans nog lang nagekaart bij een kopje thee (oid).

Zaterdag was al een stuk aangenamer en er werd ook veel gevlogen. Plots werden we verrast door natte waterdruppels die uit de lucht naar beneden vielen. Na een intens overleg opperde de slimste onder ons dat hij zich vaag iets kon herinneren dat vroeger regen werd genoemd. Misschien ging het nu wel om hetzelfde fenomeen? Na 13u was het vreemde fenomeen weer verdwenen en gingen de vliegactiviteiten lekker verder. Ons nieuwste lid Jan Colemonts haalde ook met verve zijn B-brevet zodat hij officiëel van achter de toog tot in de BIGGS box werd gepromoveerd. Hartlijke welkom bij BiGGS Jan en Marie-Louise, we hopen nog vele jaren samen op een veld te kunnen genieten van mekaar. In de avond hebben we genoten van de heerlijke BBQ en het fijne samenzijn.

Zondag was zeker de mooiste dag en niemand ging in de ochtand al inpakken. Er werd weer veel gevlogen en door het aangename weer was het een superfijne dag. Kurt had een heel bijzondere zwever bij zich die Trojan heet, je kan bij onze foto's zelf oordelen of het glijgetal van deze vreemde vogel al dan niet een waar succes zou worden. Het was alleszins een fijne verrassing voor ons én voor de leden van de lokale club. Vooral op zondag konden we ook samen vliegen met enkele lokale leden wat altijd toch een aangename verrijking is.

Dit treffen kwamen de foto's niet enkel van mijn iPhone maar leverden ook Jan maar vooral Jaqcueline (van John) mooie plaatjes aan, waarvoor BiGGS beiden erg dankbaar is. Eén plaatje zegt vaak meer dan duizend woorden ...

Al bij al was Orp-Jauche een fijn laatste BiGGS treffen voor 2026. We kijken er nog naar uit om ook in Someren te gast te mogen zijn en denken verder al stilaan aan de agenda voor 2027 en welke dansjes we moeten introduceren om dan van de weergoden betere vliegdagen te gaan krijgen.

Oh ja, op de foto's lijkt het er op dat we ook moeten overwegen hoe we onze treffens fysiek minder zwaar kunnen maken. Enkelingen lijken er bijna te gaan bezwijken.

namens het bestuur,
Bert

Foto's treffen Jeune Aéro-club