Ons eerste treffen van 2026 zit erop, en wat was het fijn om die vertrouwde gezichten weer te zien! Het voelde alsof we nooit weg zijn geweest – behalve dan dat sommigen van ons misschien net iets meer (of net minder?) grijze haren hebben dan vorig jaar.
Voor de zevende keer waren we te gast bij de supergastvrije Pampa Modelfighters. Maar hey, het was pas de vijfde keer dat we daadwerkelijk konden vliegen. De droogte en regen hadden ons eerder al eens dwarsgezitten, maar dit jaar was het de wind die zijn best deed om ons te ontmoedigen. Gelukkig lieten we ons niet uit het veld slaan – en wat bleek? We kregen er een topweekend voor terug!
Zaterdag waaide het best wel, maar gelukkig precies in de goede richting. De piste lag er perfect bij, en iedereen kon lekker vliegen zonder dat er ook maar één vliegtuig sneuvelde. Het was een ideale start van het seizoen, en de roestige vingers werden weer soepel. Sommigen vlogen alsof ze nooit waren gestopt, anderen ontdekten dat hun duimen toch nog wisten hoe het moest. Een geslaagde dag!
Zondag was het weer wat minder meewerkend en ’s middags werd het ook nog eens nat. Dus wat doe je dan? Precies: je trekt je terug in de kantine! Daar werd er gezellig bijgepraat, gelachen, en zelfs nog tijd gemaakt om het drone A1/A3-bewijs te behalen. Een dikke merci aan Koen, Tim, Cindy en de andere lieve helpers, die ons weer voorzagen van drankjes en snacks.
Maandag was de dag. Het weer was perfect, de box stond de hele dag vol, en Adriaan… nou ja, Adriaan liet zien hoe het moet. Eén vluchtje, maar wel eentje van drie uur en vijftig minuten! De rest van ons moest wat vaker op en neer, maar ook wij hadden een topdag. Samen in de box staan, vliegen, en genieten – het kon niet op!
Onze voorzitter Hans had letterlijk pech. Autopech zorgde ervoor dat hij niet kon komen, en Yvette’s creatieve clubaandenkens blijven voorlopig nog even in Duitsland. Maar geen zorgen, de volgende keer is Hans er zeker bij!
Een nieuwe gast was Martin Vogl uit Oostenrijk. Wat een toffe kerel! Hij kan niet alleen als de beste vliegen, maar schiet ook nog eens prachtige foto’s. De foto’s onder dit verslag zijn grotendeels van hem en van Dirk van Loco, die ons elk jaar weer verwent met zijn professionele kiekjes. Bedankt, heren!
Bedankt aan iedereen die er was. Het was hartverwarmend om elkaar weer te zien en om samen te vliegen. De opkomst was misschien niet massaal, maar de sfeer was top. We kijken er al naar uit om ook de rest van onze BiGGS groep snel weer te begroeten op een volgend treffen!
Namens het bestuur,
Bert
PS: Hans, volgende keer moet je erbij zijn – anders sturen we een reddingsheli!